Vīriešu apavi

Vīriešu apavi un to izvēle

Vīriešu apavi ir nozīmīga apģērba sastāvdaļa, jo tie ne tikai nosaka mūsu stilu un tēlu, bet būtiski ietekmē arī mūsu pašsajūtu. Lai apavi būtu ērti, tiem ir jābūt atbilstošā izmērā un formā, kā arī veidotiem no augstvērtīga, elpojoša materiāla.

Apavu klāsts un izvēle

Šobrīd pieejamo apavu klāsts ir ļoti plašs, turklāt vīriešu apavi internetā paver iespējas nopirkt jebkura ražotāja un izmēra apavus, pasūtot tos no jebkuras pasaules vietas, un šo iespēju īpaši iecienījuši tie, kam nepieciešami vīriešu apavi lielie izmēri. Taču, paplašinoties izvēlei, kļūst arvien grūtāk pieņemt lēmumu, kurus apavus izvēlēties, lai tie būtu ērti, izskatīgi un kalpotu vairākus gadus.

Apavu izvēle pēc cenas

Daudzi vīrieši uz apavu izvēli skatās praktiski, meklējot izdevīgus un ērtus apavus. Tiesa gan, lēti vīriešu apavi visbiežāk atrodami internetā, bet veikalos pieejami dārgāki, izsmalcinātāki modeļi. Turklāt vīriešu apavi atlaides saņem retāk. Sieviešu apavu veikalos atlaides ir daudz biežāk, jo kolekcijas un modes tendences mainās katru sezonu. Vīrieši parasti iepērkas arī krietni retāk, tādēļ apavu izvēle ir rūpīgāka, un kvalitāte ir svarīgāka par to cenu. Vīrieši vēlas iegādāties kvalitatīvus, izturīgus apavus, kas kalpos visu sezonu vai pat ilgāk.

Apavu izvēle pēc materiāla

Vispopulārākie un iecienītākie ir vīriešu ādas apavi. Vasarās tās parasti ir sandales, bet rudens un ziemas sezonās – kurpes un zābaki. Kā viens no uzticamākajiem materiāliem ir āda, ko izceļ virkne priekšrocību:

  • elpojošs materiāls;
  • izturība;
  • ūdensizturība;
  • ērtums (āda pielāgojas pēdai);
  • ekoloģisks materiāls;
  • viegli kopjams materiāls.

Āda ir lieliski piemērota arī gadījumos, ja nepieciešami vīriešu brīvā laika apavi, jo, ja apavu iekšējā odere ir veidota no ādas, tā spēj pielāgoties pēdas formai, padarot iešanu ērtu gan telpās, gan brīvā dabā.

Taču jāņem vērā, ka ādas apavi parasti ir dārgāki. Ja vēlaties iegādāties lētus, bet ērtus apavus, piemēroti būs arī mākslīgās ādas un auduma apavi. Tie nav tik izturīgi, taču tāpat būs lielski piemēroti ikdienas nēsāšanai.

Apavu atšķirības dažādās sezonās

Vasarā, kad cilvēki dodas garās pastaigās un izbraukumos, īpaši iecienīti ir vīriešu sporta apavi, kuru izvēlē noteicošie faktori ir elpojošs materiāls un ortopēdiski pareizi veidota pēda, kas iešanu padara īpaši ērtu. Kā ideāli vīriešu vasaras apavi ir arī sandales, jo tās ir ērtas, regulējamas un īpaši piemērotas siltiem laika apstākļiem, jo, pateicoties gaisa piekļuvei, pēdas svīst mazāk, kā slēgtos apavos.

Savukārt, ja nepieciešami vīrešu ziemas apavi, rūpīgi jāpievērš uzmanība apavu ūdensizturībai un siltinājuma materiālam. Piemēram, ja apava iekšpusē ir izmantots sintētisks, neelpojošs materiāls, kājas pēc garas dienas būs sagurušas un sasvīdušas. Taču, neatkarīgi no tā, kāda stila vai materiāla apavus izvēlēsieties, svarīgi, lai pēda sajustu vienmērīgu atbalstu gan pie papēža, gan pēdas augšpusē, pretējā gadījumā var rasties tulznas, varžacis un sabiezējumi, radot ne tikai diskomfortu, bet ilgākā periodā var deformēt pēdu.

Tā kā vīriešu apavi pieejami ļoti dažādos modeļos un veidoti no daudzveidīgiem materiāliem, ir svarīgi izvēlēties apavus, kas būs ērti Jūsu pēdai. Ja iespējams, dodieties uz veikalu, lai uzlaikotu tos klātienē un pastaigājiet ar tiem, lai saprastu, vai tie nespiež, nav parāk vaļīgi un pareizi atbalsta pēdu. Tāpat varat vērsties pie privātajiem kurpju ražotājiem, kas izveidos Jūsu pēdai individuāli pielāgotus apavus.